Recenzie hotelov
Španielsko

Napíšte svoju recenziu

Celkom: 8,4 Konečne ponuka aj pre tých, čo si nemôžu kôli práci dovoliť vycestovať na dlhý pobyt. Vrátili sme sa v sezóne ešte raz a v roku 2019...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Konečne ponuka aj pre tých, čo si nemôžu kôli práci dovoliť vycestovať na dlhý pobyt. Vrátili sme sa v sezóne ešte raz a v roku 2019 plánujeme opäť pár dní. Vyhovuje nám hotel situovaný bokom od ruchu letoviska, a páči sa nám promenáda aj pláž. Rovnako ako všetkým na pobyte sa nám páčila komunikácia organizujúcej CK. Delegát CK - Mário je na mieste iba v niektorých termínoch, ale vždy je k dispozícii na telefón, poradí, pomôže, vybaví ak niečo treba. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Maličký, starší, ale veľmi príjemný hotel. Na ubytovaní pokoj, kľud. Izby aj interiér hotela, všetko čisté. Slušný a ochotný personál.

Strava
Vcelku bohaté švédske stoly, každý si mohol vybrať podľa chuti.

Služby hotela
Malý bazénik a slnečná terasa na streche hotela. Na recepcii je možné zajednať si výlety, vstupenky.

Pláž
Pár krokov od hotela je palmová promenáda, lemujúca krásnu pieskovú pláž. Príjemné sú prechádzky v piesku ráno počas východu slnka alebo naopak večer keď slnko zapadá. Na oboch koncoch asi 2 km dlhej pláže začínajú turistické chodníčky v útesoch nad morom.

Anonym, 09.12.2018, Dátum pobytu: 16.7. - 20.7.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Athene

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 5,6 Velmi dobře lokalizovaný hotel vzhledem k památkám. Dobrá dostupnost metrem i pěšky

 • 5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobře lokalizovaný hotel vzhledem k památkám. Dobrá dostupnost metrem i pěšky Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
průměrné, ale ochotný personál

Strava
Snídaně v dobré kvalitě, každý si našel své.

Jarmila K., 05.12.2018, Dátum pobytu: 29.11. - 2.12.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Madrid, Hotel: Catalonia Goya

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Blízko letiska,hotel blízko pláže s oplotenou záhradou,bazénom,barom.Torremolinos ako aj všetky mestá na pobreží Costa Del Sol majú...

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Blízko letiska,hotel blízko pláže s oplotenou záhradou,bazénom,barom.Torremolinos ako aj všetky mestá na pobreží Costa Del Sol majú široké pláže s promenádou(pre peších,bicykle...)veľa reštaurácií,kaviarní,obchodov,ďalej od pláže aj veľké markety a obchodné domy.Doprava obusom veľa spojov,cez preplnené mestá trocha meškajú,vlak lokálna trasa Malaga-Fuengirola pravidelne,pohodlne,rýchlo,dobrý spoj aj na letisko(Torremolinos-Malaga centrum 2,4€),nevýhodou vlakové stanice trocha ďalej od pláži(Torrem. cca 15 min).Historické centrum cca 30 min.pešo,ale pekná prechádzka,veľa obchodíkov iných ako pri pláži.Na pobreží čím ďalej od Malagy je rušnejšia premávka a aj drahšie hotely a reštaurácie,veľa hotelov je v kopci.Výlety do okolitých miest Vám zabezpečí CK,prípadne na recepcii,alebo v neďalekých infocentrách.CK ponúka výlety,ktoré za týždeň nestihnete.Malagu neponúkali,lebo dostupná vlakom.Niektoré výlety sa oplatí ísť so sprievodcom,napr. do Granady do paláca Alhambra treba objednávať dopredu vstupenky(CK majú niekoľko rezervovaných pre klientov),Caminito Del Rey-kaňon,vstupenky zabezpečí CK,ja som kupil mesiac dopredu cez net a všetky ranné vstupy boli vypredané,pri vysokých teplotách chodník zatvárajú poobede a musíte dohodnúť náhradný vstup(ale kedy?)o zmene Vás informujú sms-kou.Výlet so sprievodcom na Gibraltár super,aj keď sme všetko nestihli(lanovku)ale zas sme lacno kúpili alkohol a cigarety,ak máte prenajaté auto určite je lepšie ísť sami,na hranici zaparkujete,pešo cez colnicu,pešo alebo doubledecker busom do centra a ísť sami kde chcete,na busovej zastávke ponúkajú vyhliadkové trasy minibusmi,kde chcete,blízko Gibraltru sú vychýrené pieskové pláže Tarifa a iné,cestou späť môžete ísť cez horské biele dedinky-úžasné(Vejer d.F.,Arcos d.F.,Olvera,Setenil d.l.Bodegas-dedina v skalách,bližšie je Frigiliana,Nerja.Ronda super,Sevilla autom skoro ráno,Cordoba tiež.Viac sme za 2týždne nestihli.Možný výlet do Maroka(lacné kožené výrobky)Autovia bezplatná diaľnica,trocha pomalšia ako platená.Všetky cesty kvalitné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby boli priestranné a s priamym alebo bočným výhľadom na more mali izby na vyšších poschodiach,všetky s výhľadom do záhrady s palmami a bazénom. Izby mali klimatizáciu,ktorá sa nedala regulovať (zap. alebo vyp.), ale keďže noci a rána boli chladné(do polnoci celkom teplo), stačil aj stropný ventilátor.Chýbala chladnička alebo minibar (možnosť prenajať chladničku za cca 7€/deň na recepcii).Internet na izbách v poriadku a bezplatne.Upratovanie pravidelené.Zariadenie,nábytok,sanita trochu staršie, ale čisté.Kúpeľna priestranná, terasa pre dvoch, štyria by vošli natesno (mi sme boli dvaja v rodinnej izbe pre 4) so šnúrou na prádlo.

Aj keď je to celkom rušné letovisko v hoteli bol v noci kľud.

Strava
Raňajky základ rovnaký každý deň:čerstvé pečivo(svetlé, tmavé),hriankovače,maslo,ďžemy,šunka,saláma,syry viac druhov,vajcia na tvrdo alebo volské oká príp. praženica sa striedali,kde tu párky,opekaná slanina,sladké kroasanty čisté alebo plnené nugátom,jogurty,cereálie.Samozrejme veľa zeleniny aj ovocie.

Večere pravidelne obmieňané,mäso na rôzne spôsoby prevažne bravčové, ale aj kuracie, hovädzie, rybie, kde tu morské plody (chobotničky,sépie,kalamáre....),rôzne cestovinové šaláty (tuniakový, syrový,zeleninový...),teplé aj studené polievky(gaspačo),hamburgerové mäso s prílohou na výber hranolky, žemle,krokety;ryža,zemiaky,kaša,malé pizze rôzne príchute,palacinky s nutelou,pudingy,zmzlina,kroasanty,zákusky.

Na týždeň skvelé,po dvoch týždňoch by ste chceli už niečo viac.

Obedy a nápoje v cene po celý deň len all inclusive.

Strava mimo hotela: veľa reštaurácií priamo na plážovej promenáde, niektoré aj s obsluhou jedla a pitia priamo na pláži pod slnečníkmi píp. baldachýnmi.Treba vyskúšať viac reštaurácii,lebo niektoré sú buď zbytočne drahé, alebo nemajú chutné jedlo(nedopečné mäso).Reštaurácie sú všade a je ich veľa a netreba sa báť,nájdu sa aj skvelé a cenovo dostupné.Napr. grilované sardinky na špajdli 3€, gril.kalamáre 10-20€(rôzne porcie),hamburgery s hranolkymi napr. 7-12€ ale skvelé aj veľa mäsa a zeleniny,pivo ako kde cca 3,5€ čapované(v obchode do 1€, plzeň 1,7€),víno pohár cca 3,5€,ceny v supermarketoch okolo pláže trocha drahé,ale v tých vzdialenejších ceny ako u nás.Reštaurácie mimo Torremolinos, v skoro celej Andalúzii sú dosť podobné,veľké mestá ako napr. Sevilla,Malaga,Cordoba,Granada majú veľký výber reštaurácií a kaviarní,treba skúšať,niektoré v bočných uličkách sú lepšie aj lacnejšie.

Služby hotela
Nepretržitá prevádzka recepcie,ochotný personál,ktorý zabezpečil taxík,prenájom auta,resp.bicyklov,prípadne výlety mimo cestovky.Automaty na nápoje pri recepcii nefungovali,takže v noci suchoty alebo nakúpené veľké fľaše s teplou vodou.Pravidelné upratovanie izieb,bazén pre dospelých aj pre malé deti,toalety a sprchy na prezlečenie a umytie v posledný deň odchodu v horšom stave,žiadne vešiaky,poličky,automaticky vypínajúce sa svetlo a vypínač z vonku (len detail, ale .....), bar pri bazéne mal menší výber ale postačovalo, večer v bare podávali nápoje v plastoch (ajkeď už bol zavretý bazén a dočasný plot okolo neho) a navyše barmana netrápilo, že vietor tie plasty rozfúkal a povylieval všade (strašné...), preto sme chodili do plážových barov a reštaurácií.Pri bazéne pod terasou herne pre deti, prípadne vonku pingpongové stoly.V hoteli každý večer program v spoločenskej miestnosti napr. flamenco,vystúpenia pre deti, disco len do pol noci takže väčšinou s deťmi,program s papagájmi,súťažné kvízi pre deti ...Parkovisko pred hotelom pre hostí zadarmo,ale nonstop plné,a všetci parkovali v zákazoch po celej ulici(po celom meste,odťahovali len keby ste zatarasili nejaký vjazd,alebo križovatku), blízko hotela jeden bankomat, ale ďalšie neboli ďaleko.

Pláž
Široké pláže s horúcim tmavým hrubozrnným pieskom (podľa mňa jemný štrk), striedali sa voľné pláže s plážami z lehátkami -všade cca 9€ za set dve lehátka a slnečník), baldachýny ako kde cca 30€ za jeden(aj 4 osoby). Okolo pláže samé reštaurácie, ktoré prinesú jedlo a pitie až k slnečníkom priamo na pláž.Verejných toaliet je málo, ale každá rešta má k dispozícii toalety. Na neďalekej pláži bolo kinové plátno a stoličky, kde skoro každý druhý deň premietali filmy a rozprávky v angličtine, alebo španielčine s anglickými titulkami. Pláže s pozvoľným vstupom do mora. More strašne studené, studené ale pri poobedňajších teplotách do 40°C je to asi v poriadku (preto asi chladné rána). Väčšinou keď boli vysoké teploty tak fúkal chladnejší vzduch od mora (celý deň pod slnečníkom,tak vám od toho vetra je aj zima). Piesok je ťažší, tak ho vietor tak nevíri.

Radoslav V., 30.11.2018, Dátum pobytu: 19.7. - 2.8.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Del Sol, Hotel: Parasol Garden

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Tím, že jsme jeli na last minute, tak dobrý

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Tím, že jsme jeli na last minute, tak dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
výborné

Strava
vynikající

Služby hotela
výborné

Pláž
v blízkosti nic moc - pro děti snad, písčitá a po kolena hodně dlouho, strašně moc lidí. Další pláž - nutné boty do vody

Hana B., 26.11.2018, Dátum pobytu: 12.9. - 20.9.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Alea

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Bez chyby

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bez chyby Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Luxus

Strava
Vynikající

Služby hotela
Nevyužívali jsme, nic nám nebylo nabídnuto

Pláž
Pláž již neměla ani lehátka ani slunečníky.

Jaroslav H., 19.11.2018, Dátum pobytu: 11.11. - 16.11.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Del Sol, Hotel: Best Siroco

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Zájezd bych absolovovala znovu, jen s jinou cestovní kanceláří.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Zájezd bych absolovovala znovu, jen s jinou cestovní kanceláří. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo výborné. Pokoje čisté, uklizené, pokojské vždy na naše přání uklidily. Nemám výtek.

Strava
Strava byla velice chutná, bohaté snídaně, obědy i večeře, mohu jen doporučit.

Služby hotela
Personál ochotný, nebyl žádný problém.

Pláž
Pláž krásná, ale bylo by třeba ji aspoň ob den protahovat. Voda byla báječná, teplá, ale hned u kraje je velká hloubka.

Simona J., 11.11.2018, Dátum pobytu: 8.10. - 18.10.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa del Maresme, Hotel: Tahiti Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,4 Dobré, nevyšlo počasí, ale to není vina cestovky.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dobré, nevyšlo počasí, ale to není vina cestovky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování standart, čistota super, personál velmi ochotný.

Strava
Dobrá nabídka, kvalita, množství.

Služby hotela
Vzhledem k tomu, že skončila sezóna, skončily i možnosti cestování busem. Zájem ze strany návštěvníků hotelu ovšem byl, stálo by tedy za zvážení, zda nasmlouvat mikrobus nebo 7místné taxi a domluvit fakultativní výjezdy, určitě by to našlo odezvu.

Pláž
Areál hotelu, pláž i moře čisté, ale v okolí hotelu i celého Cala de Mallorca dost nepořádku.

Iva I., 08.11.2018, Dátum pobytu: 29.10. - 5.11.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Club Cala Romani

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 10 Byla jsem velmi spokjená se vším,se službami,ubytováním, jídlo bylo chutné a velký výběr Velmi ochotná byla naše delegátka,vše zařídila...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byla jsem velmi spokjená se vším,se službami,ubytováním, jídlo bylo chutné a velký výběr

Velmi ochotná byla naše delegátka,vše zařídila bez problémmů.Byla jsem s ní velmi spokojená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl trochu tmavší, jinak celkem příjemný. Chtělo byto lepsí osvětlení v koupelně.

Strava
Byla jsem velmi spokojená se vším.

Služby hotela
Služby byly v pořádku.vsíchní byli ohcotní,milí a vztřícní.měla jsem velmi dobrý dojem.

Pláž
Dostupnost na pláž byla velmni dobrá a bezpečná .Pláž nebyla uplně čistá.Moře čístě a teplé jinak jsem byla spokojená.

Drahoslava Budajová, 07.11.2018, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Condesa De La Bahia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Velmi dobrý, přímořská letoviska ve Španělsku nás nikdy nezklamala

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobrý, přímořská letoviska ve Španělsku nás nikdy nezklamala Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj perfektně připravený, v průběhu pobytu úklid bez chyby

Strava
Strava pestrá, libovolné množství. Kvitujeme nápoje při snídani, obědě i večeři (voda a víno). Velmi příjemná obsluha.

Služby hotela
Služby odpovídaly úrovni hotelu - bez připomínek.

Pláž
Pláž cca 250 metrů, přístup čistou ulicí s rekreačními a ubytovacími zařízeními. Nutnost přejít dvě málo frekventované silnice. Pláž naprosto čistá, velmi jemný písek (i ve vodě), pozvolný přístup do vody, v září už málo lidí, WC i sprchy přímo na pláži, lehátka za poplatek. Šnorchlování ne.

Anonym, 04.11.2018, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Valencia, Hotel: Gandia Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)