Recenzie hotelov
Turecko

Napíšte svoju recenziu

Celkom: 8,6 Spokojenost,jel bych do tohoto hotelu za tu cenu znovu.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost,jel bych do tohoto hotelu za tu cenu znovu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje byl pouze s malou terasou, pro jednoho OK, pro dva nevyhovující.

Strava
ok.

Služby hotela
Nefungovala televize a 3 dny po sobě jsem volal na recepci, přislibili opravu a NIC.

Pláž
Přístup k pláži OK.

Jaroslav Maixner, 09.04.2018, Dátum pobytu: 28.3. - 4.4.2018
Oblasť: Turecko Turecko, Belek, Hotel: Spice Hotel & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Spice hotel_pohled od bazénu 1 fotografia

Celkom: 5,8 Jen chci informovat o tom,že ano sloučili dva resorty dohromady. Ale ten původní Paradais vloni byl stale zavřený, takže studia bohužel...

 • 5,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Jen chci informovat o tom,že ano sloučili dva resorty dohromady. Ale ten původní Paradais vloni byl stale zavřený, takže studia bohužel nejsou !!!!!! Fotky jsou namíchne ze dvou hotelů, ale šoupnou vás do toho vybydleneho. Za ty penize je to předražené. Jen pláž je kouzelná. I jídlo se hrozně pohoršilo. Kde jsou ty časy, když se luxusně vařilo !!!!! Proto pozor na to ,ten hotel nám CK 2x prodal a byl vždy zavřený !!!!!!!

Byli jsme tam 3x a vždy super,jen poslední dva roky průšvih a CK vždy lhala Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokud to od loňska nezrekonstruovali,je to vybydlene

Strava
Pohoršili se ,nic moc

Služby hotela
Jakž takž

Pláž
Kouzelná a velká

Anonym, 08.04.2018
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel: Paradise Side Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 S dovolenou jsme byly velmi spokojené, nenarazily jsme na jakýkoliv problém. Vřele doporučujeme!

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
S dovolenou jsme byly velmi spokojené, nenarazily jsme na jakýkoliv problém. Vřele doporučujeme! Zobraziť celú recenziu

Natálie Kupková, 26.03.2018, Dátum pobytu: 26.8. - 7.9.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel: Saray Regency

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (2)

Celkom: 6 Hotel Side Sedef je malý, jednoducho a účelne zariadený hotel (viď foto), ktorý má síce najlepšie roky za sebou, ale pokiaľ ste celý deň...

 • 6 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel Side Sedef je malý, jednoducho a účelne zariadený hotel (viď foto), ktorý má síce najlepšie roky za sebou, ale pokiaľ ste celý deň pri mori a využívate ho len na prespatie, tak Vám bude postačovať. Navyše ak čakáte luxus, tak potom si treba zaplatiť 5* hotel. Avšak výzdoba tipu: umelé a molitánové kvety s alobalom obalenými črepníkmi v reštaurácií, sa tam vôbec nehodí a radšej by tam nemali mať nič ako toto (viď foto).

Výhodou tohoto hotela je: blízkosť pláže (cca 200 m od hotela), blízkosť historickej časti mesta Side (cca 2 km od hotela), nákupy v Manavgate (cca 8 km od hotela) a hlavne krásna promenáda určená na dlhé prechádzky. V Turecku treba pri nákupoch zjednávať a zjednávať, najlepšie nakúpite, keď pôjdete ako my na konci septembra (teplota vzduchu 31 st. voda 27 st), vtedy Vám dajú najväčšie zľavy a ešte lepšie ceny majú v Manavgate na trhu, kde sa doveziete tzv. dolmušou = mini autobus, na ktorý stačí mávnuť a šofér Vám bez problémov hocikde zastaví, vôbec nemusíte ísť až k autobusovej zastávke.

Cesta lietadlom bola bez problémov, akurát cestou späť sme mali meškanie vyše pol hodiny. V lietadle sme dostali malú bagetu s tvrdým syrom a pohár vody alebo kávy a celý čas (pokyny pre zapnutie pásu, ako postupovať v prípade problémov či nasadenie masky) rozprávajú len po anglicky, takže tí, čo nevedia angličtinu, tak nerozumejú vôbec ničomu. Tak isto pán, ktorý s nami nastúpil na letisku do autobusu, sa nás spýtal, či má hovoriť po anglicky alebo nemecky, a to sme pritom boli v autobuse len Slováci. Ja som vedela po nemecky, tak som mu povedala, nech hovorí po nemecky, keďže ostatní ostali z toho v miernom šoku a prekladala som mame, čo hovorí a on keď si to všimol, tak mi potom po každej vete priložil mikrofón k ústam, aby aj ostatní cestujúci počuli preklad. :) Inak bol veľmi milý, na všetko mi v nemčine odpovedal a vysvetlil, dokonca keďže sa autobus nedostal až ku nášmu hotelu tak sa nám ponúkol, že nám on ťažké kufre odnesie a tak isto na ceste späť prišiel po nás autom a odviezol nás ku autobusu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Plusom je výmena uterákov každý deň (ani sme ich nestihli zašpiniť a už sme mali na druhý deň opäť nové) a posteľnú bielizeň nám vymenili myslím 2 krát za 7 nocí. Každý deň bol aj vynesený kôš, umytá kúpelka a postlaté postele. Ale za celých 7 dní, čo sme tam boli, nám ani raz po uprataní izby nezamkli izbu - príde mi to dosť nebezpečné, ale našťastie nám nič nezmizlo. V izbe je funkčná klíma, stôl s 1 stoličkou a zrkadlom, malá chladnička ( v prvý deň v nej bola pol litrová plastová fľaša s pitnou vodou), televízor s cudzími programami a jedna skriňa, kde boli len dva vešiaky na zavesenie oblečenia a len jedna polička. Kúpelňa je veľmi malá, t.j. keď sedíte na wc, tak nohy máte v sprchovom kúte, ktorý je súčasťou kúpelne akurát má záves, ktorý treba dať nabok, keď si chcete sadnúť na wc. Za veľkú nevýhodu považujem to, že ako som počula od ostatných ubytovaných, tak Slovákov a Čechov dávajú na prízemie - t.j. balkón máte 1 m nad zemou a ľudia Vám tým pádom vidia do izby (vždy keď idú do reštaurácie, kde sa stravujú a chodia na nápoje) - teda ak máte izbu s výhľadom na bazén + tí, čo majú izbu nad kuchyňou ešte celé dni cítia rôzne pachy z kuchyne. Druhá varianta je ubytovávať Slovákov a Čechov na druhú stranu hotela, kde máte výhľad na starý špinavý nefunkčný hotel a na piatom poschodí vraj je navyše problém ešte aj s teplou vodou. Ak teda chcete lepšiu izbu, treba im dať tzv. "všimné" = eurá. My sme mali izbu na druhom poschodí s výhľadom na bazén (viď foto) a tak sme teplú vodu našťastie mali, ale občas bolo cítiť výpary z kuchyne, a to sme pritom neboli priamo nad ňou.

Strava
Strava bola primeraná výberu *** hotela. Bolo veľa zeleniny, výber z dvoch druhov mäsa (kuracie a mleté mäso), občas ryba, z ovocia červený a žltý melón, jablká a hrozno. Zo zákuskov boli veľmi presladené zákusky + 3 druhy pudingových zákuskov. Prílohy bola ryža, zemiaky, hranolky a cestoviny. Na raňajkách (viď foto) sme mali raz za 7 dní lievance, 3 krát praženicu, tri krát volské oko, párky boli každý deň a aj dva druhy salámy, zelenina, džemy, med, mlieko a okrem bieleho chleba na raňajky boli na striedačku zemiaky alebo hranolky. Obed jedna polievka a výber z dvoch druhov mäsa a tak isto aj večera. Z nápojov bola pitná voda, káva, čaj, horúca čokoláda a limonády (sirup zmiešaný s vodou v troch príchutiach) a z alkoholu: biele a červené víno (ktoré bolo takmer vždy minuté), pivo, ozzo (biely alkohol cca 18%) a niečo ako vodka. Na miešané drinky zabudnite, nič také nerobia - resp. robia ale to si musíte zaplatiť zvlásť. Nevýhodou bolo, že tento All inclusive, ak tak vôbec môžem nazvať raňajky, obed, olovrant (jeden suchý keksík) a večeru, bol podávaný s nápojmi len do 22.00 hod. Ak ste prišli o 22.05 hod, tak už ste si museli zaplatiť za drink a o polnoci úplne zhasli a zatvorili reštauráciu. - Preto sme tie pollitrové flašky v prvý deň čo sme našli v chladničke využívali na to, že po večeri sme ich vždy naplnili pitnou vodou, až v noci máme čo piť, resp. mama potrebovala pred spaním užiť každý večer lieky. Celé dni hrala v reštaurácií hlasno len turecká hudba, hlavne po večeri ju dali tak nahlas, ako keby nás tou hlasnou hudbou chceli vyhnať. Neskôr som to Emel a Mehmetovi vytkla a povedali, že po večeri si môžem pustiť piesne, ktoré sa mne páčia, ale až po večeri. Nevýhodou bolo, že deň pred odchodom nám na recepcii nechali odkaz, že ráno odchádzame už o 4.00 hod a kuchár nám urobil na cestu veľmi úbohý balíček (viď foto).

Služby hotela
Plusom hotela bolo, že mal veľmi milý personál, ktorí síce vedel ako tak po anglicky a jeden recepčný trošku po nemecky, no napriek tomu sa snažili vždy pomôcť. Obzvlášť milá bola Emel (barmanka), Mehmet (čašník) a milý usmievavý pán na pláži. Títo ľudia vždy slušne a s úsmevom sa snažili vyhovieť všetkým našim prianiam a za to im patrí naše veľké ĎAKUJEME. Či už to bolo doplnenie tureckého čaju, doplnenie horúcej čokolády alebo pustenie slovenských a českých piesni. Stôl a stoličky v reštaurácií boli vždy čisté, tak isto nechýbal čistý obrus. Ak niekto dojedol, tak do minúty Vám odniesli riad a to vždy s úsmevom na perách. Negatívom bol však starší zamračený pán, ktorý bol asi majiteľom hotela, lebo ten len všetko pozoroval a tak povediac brzdil personál v tom, aby nám vo všetkom vyhoveli. Akonáhle však tento starší pán zmizol, tak bolo opäť všetko vporiadku. :) Na recepcii občas chýbal recepčný a tak sme kľúč od izby len tak položili na stôl. Ak sme chceli internet, tak ten šiel len na recepcii.

Pláž
Ako som písala, tak pláž (žltý piesok s postupným klesaním) bola cca 200 m od hotela (viď foto) po promenáde. O pláž sa staral starší vždy usmiaty pán so špecifickým smiechom. Ten v momente, ako nás zbadal, tak utekal po mäkké podložky na lehátka, aby bol ihneď pri nás, len čo si vyberieme lehátka a slnečník. Každé lehátko nám omietol od piesku, položil nám naň mäkkú podložku a rozprestrel slnečník (ak sme chceli). Ešte nikdy som sa nestretla s takou ochotou pri obsluhe pláže - klobúk dole. Jedinou nevýhodou bolo, že na pláži chýbal bar, ale my sme to opäť riešili nosením pol litrovej flašky naplnenej pitnou vodou. Inak na pláži Vám ponúkajú jazdu na skútri, na banáne, alebo Vás budú ťahať za motorovým člnom na zavesenom padáku (cena pre 1 osobu 60 eur).

Anonym, 15.03.2018, Dátum pobytu: 30.9. - 7.10.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel: Side Sedef

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Hotel 20 fotografií

Celkom: 4,8 Bylo by dobré, kdyby personál trochu víc uklízel stoly po hostech. Často si číšníci raději vykládali s hosty, než aby uklízeli a to někdy...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Bylo by dobré, kdyby personál trochu víc uklízel stoly po hostech. Často si číšníci raději vykládali s hosty, než aby uklízeli a to někdy i 20 minut, přitom si po dobu dovolené nebylo možné ani nikde sednout, jak byl hotel obsazený. Příbory na stolech dost často mastné. Na WC na recepci snad neuklízeno, Byl vidět obrovský rozdíl, jak se na pláži chovají k Českým a třeba k Německým a Ruským hostům. Pro Čecha nebylo lehátko a jakmile se objevil Rus, tak hned bylo. Tohle jsem ještě v Turecku nezažil. Co se týče jídla, pití a hotelového pokoje, bylo vše v pořádku, až na plíseň v lednici. Pokud plánujete tenhle hotel navštívit, vemte si s sebou přípravky proti komárům, je jich na hotelové pokoji spoustu. Hotel bych hodnotil spíše na 3*** Nejsme moc nároční, ale z dovolené bylo celkové zklamání. Na tenhle hotel už určitě ne. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 04.03.2018, Dátum pobytu: 12.9. - 22.9.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel: PrimaSol Serra Garden (ex. Club Belinda)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 10 Bolo to skvele. Od hotela cez jedlo az po personal vsetko bolo uplne perfektne.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bolo to skvele. Od hotela cez jedlo az po personal vsetko bolo uplne perfektne. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vsetko bolo ciste a vonave. Hotel je v podstste novy takze to robi vela.

Strava
Myslim si ze aj ten najnarocnejsi clovek si tu vie vybrat.

Služby hotela
Vsetko bolo super a vsetci boli velmi milí a ustretoví.

Pláž
Plaz pieskova, vzdy bolo lehatko volne. Upratovali to tam stale takze tam nebol ani neporiadok

Natália Nagyová, 03.03.2018, Dátum pobytu: 31.8. - 6.9.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel: Royal Taj Mahal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6,2 Hotel by potřeboval omladit.Jídlo slušné.

 • 6 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel by potřeboval omladit.Jídlo slušné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Obyčejné

Strava
Výborná

Služby hotela
Čisto

Pláž
Pozvolný přístup do moře.

Jaroslava K., 30.01.2018, Dátum pobytu: 6.10. - 13.10.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Belek, Hotel: Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Vynikajúca dovolenka, tento rok sa tam opäť vrátime. Kto má rád nakupovanie, lepšie možnosti ako sú v okolí hotela nenájde ani v Antalyi....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vynikajúca dovolenka, tento rok sa tam opäť vrátime. Kto má rád nakupovanie, lepšie možnosti ako sú v okolí hotela nenájde ani v Antalyi. Je to menší hotelový komplex, ktorý ponúka naozaj všetko. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby a balkóny sú menšie, je možné priamo v hoteli si doplatiť za väčšiu izbu. Nie je to však potrebné.

Strava
Strava bola vynikajúca a rozmanitá. Každý večer boli na terase pripravované rôzne gurmánske špeciality. V priebehu dňa na každom rohu v hoteli doslova vyskakovalo jedlo a nápoje. Hotel má dlhoročného stabilného šéfkuchára, ktorý naozaj osobne dbá na to, aby bolo jedlo na vynikajúcej úrovni.

Služby hotela
Jediné mínus by som dala recepčným, ktorí zvýhodňovali nemeckých klientov a naozaj neboli príliš ústretoví, ale v podstate ich počas dovolenky ani nepotrebujete. Musím oceniť služby personálu, ktorý mal stánok v blízkosti pláže, naozaj sa príkladne starali o všetkých turistov a vyriešili vždy akýkoľvek problém. Pri najmenšej sťažnosti hneď všetko uviedli na pravú mieru.

Pláž
Nádherná pláž vhodná aj pre tie najmenšie detičky. Krásne sedenie pri pláži, všade siete na ležanie. Oplatí sa prenajať si za 20€ na deň plážový “domček” - ku ktorému máte sieť na ležanie, 2 lehatka, stolík a stoličky. Pre rodiny s deťmi je to ideálne. Na pláži bola nezabudnuteľným zážitkom penová párty, ktorá mala naozaj fantastickú atmosféru a to aj napriek tomu, že v polovici októbra už bolo takmer po sezóne...

Magda, 29.01.2018, Dátum pobytu: 30.9. - 14.10.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Delphin Diva Premiere

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 9,8 Vynikající

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vynikající Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj ve family suits vynikající

Strava
Strava výborná ale zažil jsem v Turecku již lepší (Magic Life, Pegasosy)

Služby hotela
Jako vždy vynikající

Pláž
Výborná

Jiří H., 29.01.2018, Dátum pobytu: 28.9. - 5.10.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Belek, Hotel: Papillon Zeugma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 7,4 Klinet byl ubytovaný v jiném hotelu, než měli v cestovní smlouvě. Hotel byl nižší kvality a nebyli s ubytováním spokojeni. Okolí hotelu,...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Klinet byl ubytovaný v jiném hotelu, než měli v cestovní smlouvě. Hotel byl nižší kvality a nebyli s ubytováním spokojeni. Okolí hotelu, pláže atd to bylo vše v pořádku. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 29.01.2018, Dátum pobytu: 6.10. - 13.10.2017
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel: Lyra Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (2)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220